A társaság kezdeti célja és kizárólagos tevékenysége az irodalmi művek kiadása és elárusítása volt: »a magyar irodalom értékes és hírneves termékeinek könnyen megszerezhető mód mellett való eladása és így a nagy közönség kezeibe juttatása útján a míveltséget hazafias irányban terjeszteni«.

Ezt a munkájukat a kiépített ügynökhálózatuk segítette. Az első éves jelentés szerint tevékenységükkel a hazafias irányt erősítik, munkájuk gyümölcse majd csak a későbbiekben fog beérni, különösképpen azért is, mert sikerült „néhány igen jeles művet a társaság kiadásában való megjelenésre” megszerezni, melyet jövőbeni feladatukká is tettek.

A következő évek eredményei megerősítik, hogy jó irányba haladt a társaság. „Legkiválóbb ténykedése társaságunknak az elmúlt üzleti évben is az vala, […] hogy a kunyhó tisztességes lakójának, éppenúgy mint a palota tulajdonosának, amannak könnyen megszerezhető módon, emennek a szükséges megismertetés által alkalom nyújtassék könyvszükségleteit beszerezni tudni, szóval a vásárlási kedvet magyar honosaink körében növelni.” Utazó ügynökeik segítségével valóban országszerte igyekeztek a maguk elé kitűzött célnak megfelelni.

1893-ban kezdték meg könyvkiadói tevékenységüket is, saját kiadásban megjelent művek által, melynek a Könyves Kálmán Regénytára nevet adták.

Megjelenés éveKönyv írójaKönyv címeFormátumEgyéb
1891 „Krisztus Urunk élete és szenvedései“
(Üdvözítőnk életéből)
Bloch Károly eredeti festményei után
Album
43 x 32
23 kép
dísztokban
1892. júniusSzerk.:
Kovács Dénes és Sziklay János
Koronázási albumAlbum30 kép
128 lap
1892. novemberSzerk.: Varga OttóAradi vértanúk albumaAlbum